אתגר הטיפול ההזוי – התוצאות

ממש לפני סוף העולם ימינה, הצגתי בפניכם 5 טקסטים. אחד מהם תורגם מאתר ניו-אייג'י כלשהו, וארבעת האחרים הומצאו ע"י קוראי הבלוג שהתנדבו למשימה. אם טרם קראתם את הדברים, זה הזמן לעצור ולבדוק אם תצליחו לזהות את הטקסט המקורי מבין החמישה.

חשוב לציין כי הכותבים התבקשו לתאר את הטיפול ההזוי ביותר שהם מסוגלים להעלות בדעתם, לאו דווקא את הטיפול שיצליח להטעות את הקוראים ולהתחזות ל"אמיתי".

ובכן, הטקסט ה"מקורי" הוא…

 drums

החניכה האקסיאטונלית. הוא תורגם מחלקו השני של העמוד הזה.

והנה יוצרי הטקסטים האחרים:

 • ערכת "מרכבת האש" לאיזון וריפוי – בשמת ליבובסקי
 • טיפול באמצעות פולריזציה קוואנטום-מגנטית בשיטת האיורוודה – רן גלוסשניידר
 • טיפול באמצעות גרגור חתולים ממוחשב – יעל פורמן
 • הילינג קוואנטים בהנחיית ישויות אור לתיקון וחידוש של מערכת הלימפוציטים החיסונית – ישי לוין

תודה למחברים היצירתיים על הטקסטים ההזויים!

ועכשיו, להצבעות הגולשים.

עדכון מרץ 2015: סה"כ הצביעו  עד לרגע זה כ-330 גולשים.

מצד אחד, הטקסט המקורי זכה למספר הקולות הרב ביותר. מצד שני, יותר ממחצית מהמצביעים חשבו כי טקסט אחר הוא המקורי. נראה שלא משנה עד כמה השתוללו המחברים (והם השתוללו, יש להודות), המשימה להבדיל בין יצירותיהם לדבר ה"אמיתי" נותרה קשה מאוד. (לחצו על התמונה לתוצאות המלאות והמתעדכנות)

אתגר הטיפול ההזוי -תוצאות

תודה לכל המצביעים!

מי שרוצה לספר אילו פרטים חשפו מבחינתו את הטיפול האמיתי או את המומצאים, או לחילופין מה בילבל אותו, מוזמן לעשות כן, כדי שנפיק לקחים לאתגר הבא.

____________________________________________________________________

רוצים לקבל עדכון במייל בכל פעם שאני מפרסם משהו חדש? הרשמו למעלה מימין (תמיד אפשר לבטל).
חושבים שאחרים יכולים להתעניין? שילחו להם את הכתבה או שתפו בפייסבוק!

25 מחשבות על “אתגר הטיפול ההזוי – התוצאות

 1. מצד אחד אני חושב שזה היה פשוט הטקסט שהרגיש שנכתב עם הרמה הגבוהה ביותר של שכנוע עצמי ואמונה בטיפול, ומצד שני הוא הפחות מופרך מכולם (לבד אולי מהטיפול בגרגורים, שהיה מלכודת לולקאטים ברורה, אך ניסיון מכובד וחמוד בפני עצמו 🙂

  אהבתי

 2. אני עדיין לא מאמין שזכיתי במקום השני. 🙂 וגם 😦
  אבל ברצינות, זה גורם לי לחשוב כמה בקלות אפשר לעבוד על בני אדם. מה היה לנו כאן? בלוג שמושך אליו ספקנים, לא פחות שבו הוצגו קטעים שהקוראים *ידעו* שרובם מזוייפים וניסו לאתר מהו הקטע האמיתי. הקטעים ה"מזוייפים" אפילו לא ניסו לעבוד על אף אחד ועדיין, למרות הכל, 56% הלכו על הטיפולים המזוייפים. אני לא יודע מה זה אומר, אבל זה מטריד באיזשהו מקום.
  אם חבורה של ספקנים שיודעת שיש זיוף לא מצליחה לאתר אותו אפילו שהזיוף לא נעשה בכוונה להטעות, מה הסיכוי של אדם חסר ביקורת (בד"כ גם נואש ממצב רפואי/נפשי כלשהו) לשים לב כשעובדים עליו "באמת"?

  אהבתי

 3. אני הייתי משוכנע ש"מרכבת אש" הוא הנכון. זאת משום שהטריק של הצמדת.שם מרשים למשהו שלא קשור אליו בכלל ( "מכת ברק","סערה שמיימית" כשבפועל מדובר בצינצנת עם כדורים או משהו כזה) הוא טריק ידוע של שרלטנים. ראה "תקשור עם חוצנים" כשבפועל המתקשרים אומרים שגם כאב בטן הוא סוג של.תקשור..

  אהבתי

 4. זה מעניין, בעיקר על כך שהמציאות עולה על כל דמיון, ובאיזשהו מקום אנו יודעים את זה, גם כאשר מנחשים זאת לא נכון…
  להמחשה: בוא ניקח טיפול חדשני לסרטן, כמו למשל תיקון גנטי על ידי וירוסים מהונדסים, או החדרת קפסולה בגודל תא שניתן לשלוט בה בשלט רחוק ולראות מתוכה בוידאו, ונחבר עוד ארבעה טיפולים לסרטן שאינם אמיתיים. למשל, יצירת גידול מתחרה שניתן להשמידו על ידי אנטיביוטיקה לאחר שהושמד הגידול המקורי, או התאמה של קרינה לתדר של הד.נ.א הסרטני, שמיקרוגל מתאים למים וחלבון… נראה מי יצביע לשיטה המקורית ומי לא…

  אהבתי

 5. עבורי זה היה כמעט, אבל רק כמעט, ניחוש מושכל. כלומר, ניחוש היה, בבירור… ה"כמעט" מתייחס ל"מושכל". 😉

  מרכבות האש היה מאד משכנע, אבל ההתלהבות של "קבלו אחת חינם!" ושל "שימו לב – זהו ידע מקודש!" נשמעה נלהבת מדי. הטיפול גם נשען על יותר מדי תחומים במקום להתמקד בהסבר אחד ולנסות לשכנע בעזרתו.

  הטיפול הקוואנטום משהו בשיטת האירוודה הבטיח "מניעת סרטן" ו"תוצאות תוך 10 ימים בלבד", שנשמע לי מהיר מדי – והחוקן היה הגזמה, חשבתי.

  גרגור חתולים ממוחשב – הייתי צריך לנחש שזו יעל פורמן. 😀

  זכות הקניין על הבית והרכוש פסלה מיד את הטיפול החמישי… זה לא דבר שמספרים בפירסום, זה דבר שדוחפים תוך-כדי טיפול. 😉

  הרביעי היה גם חשוד, כמובן. בפרט הצחיק אותי המשפט "בשפה פשוטה – האקסיאל מציב רשת רב ממדית שמאירה את דרכך." הייתי בטוח שזו בדיחה של מישהו. אבל הדרישות היו צנועות: רק שני מפגשי הילינג. כל שאר הטקסט היה בולשיט יפהפה.

  האם אפשר עדיין לנסות לחבר תיאור טיפול הזוי משלי? מתוכנן חלק ב'? נראה אם אצליח ליישם את ה"ביקורת" שלי על החיקויים בעצמי.

  אהבתי

  • (מגיב לעצמי, אבל…)
   אויה!
   מסתבר שזה קשה משחשבתי: העליתי בדעתי רעיון לטיפול הזוי. התחלתי לכתוב תיאור. ואז…
   …אז הבנתי שאני נשמע _יותר מדי_ אותנטי. הדמיון שלי מוגבל משחשבתי.
   פניתי לגוגל.
   אכן, כפי שחשדתי: הטיפול ההזוי שניסיתי לדלות מדמיוני הרדוד _כבר קיים ומשווק_.

   בחזרה ללוח השרטוט. 😦

   אהבתי

    • כן המפקד!
     רציתי לפרסם יועץ שתופר לך שיט חובק-עולם שמותאם לך באופן אסטרולוגי מושלם כך שישפר את איכות החיים שלך: שיט לאזורים צפוניים או דרומיים בהתאם למיקום המזל שלך בשמים (כך ש"יזרח עליך" כמה שיותר), שיט לאזורים חמים או קרים בהתאם ל"יסוד" המתאים למזל שלך, כנ"ל לגבי מקומות יבשים או לחים – עם הטענה שהשהייה באיזור שמתאים למזל שלך תביא לכך שאתה תהיה יותר בהרמוניה עם המזל הספציפי שלך ולפיכך תזכה למערכת חיסונית משופרת או מה שלא יהיה.
     העניין הוא שבאמת קפצתי לא מספיק רחוק: כבר יש אסטרולוגים שמייעצים כיצד לתכנן את החופשה שלך בהתאם למפה האסטרולוגית. להוסיף לזה טיעונים מופרכים זה לא חוכמה גדולה.
     אני צריך להתפרע יותר. עובדה שכמעט התפתיתי למרכבות האש שלך…

     אהבתי

 6. למען האמת ידעתי שזה לא השני- "טיפול באמצעות פולריזציה קוואנטום-מגנטית בשיטת האיורוודה"
  כי כתבת בפיסבוק שהמקורי תורגם מאנגלית ואין מצב שזה אתה הוספת את הבס"ד שבהתחלה..

  "מרכבת האש" קשורה לעליית אליהו הנביא השמימה, כך שמבחינתי אם יש דבר כזה הוא בעברית על בטוח וכנראה תוצרת כחול לבן.

  "גרגור חתולים", הזוי מידי..

  והחמישי, "הילינג קוואנטים בהנחיית ישויות אור"..
  החיזר זיגמונד!

  הרביעי היה איכשהוא הכי נורמלי מביין כולם. וגם כדאי לעבור קודם טיפולי הילינג!

  אהבתי

 7. לשמחתי הצלחתי לאתר את הטקסט המקורי.
  וההסבר… נתחיל מהקל.

  ה"הילינג הקוואנטי" נכתב באופן שאפילו לא ניסה להתחזות לאוטנטי ונפל כשכתב "הערה: במהלך הקורס המשתתפים יתבקשו להעביר את זכות הקניין על ביתם וכל רכושם אל יישויות חמלה-אדיבות-דיגדוג"
  למרות שפעמים רבות מוציאים יודעי ח"ן כספים רבים מלקוחותיהם, אין הם מפרסמים זאת באופן כה בוטה.

  הפסילה השנייה הייתה של "ערכת מרכבת האש", לטעמי נסיון הדחיפה למכירה היה אגרסיבי מדי למרות שלא ניתן מחיר באופן מפורש. כמו גם ההתלהבות היתרה "ידע מקודש"

  השלישי היה "טיפול באמצעות גירגור חתולים".
  למרות שזהו רעיון חביב למדי (ולדעתי יכול לתפוס), מהר מדי הוצג המחיר.

  ההחלטה הקשה ביותר הייתה בין השניים הנותרים: "טיפול באמצעות פולריזציה" לעומת "חניכה אקסיאטונלית".
  שניהם היו כתובים יפה והעלו רעיונות טובים, אבל הטיפול באמצעות פולריזציה היה כתוב בצורה טובה מדי, זה היה ממש סיפור קטן ומובנה : הצגת הבעיה, הצגת כשלונות בפתרון עד כה, ולבסוף הפתרון החדש. מובנה מדי, וגם הפיסקה האחרונה על החוקן קילקלה קצת.

  אם רק היו המחברים מתלהבים פחות מנושא השיווק, ואולי היו מוסיפים את השקר הסטנדרטי שהעולם המדעי/חברות התרופות/התעשייה הגלובלית פועלים רק ממניעים כלכליים וגורמים לנו להוצאות מיותרות ושהפתרון שהם מציעים הוא חינם וחופשי לכל אדם (במחיר פעוט), היה קשה מאוד למצוא את המקור.

  אהבתי

  • לא ידעתי שיש עוד אריק כאן מהיום אכתוב בשם אריק1.

   מה שעוד הראה על "חניכה אקסיאטונלית"
   זה שבחיפוש בגוגל בעברית ניתן למצוא שאכן קיים ספר בשם "ספר הידע: מפתחות חנוך"
   שכתב ד"ר ג'. הורטק (ה"ו" הוחסרה אצל גלעד) אע"פ שהטקסט לא היה קיים אבל זה כבר חצי רמאות

   אהבתי

 8. מבחינתי זה היה מאד פשוט – החניכה היה הטקסט היחיד שלא דיבר על כסף (או לפחות הכי פחות מופרך מהם). טקסט מכירתי אמיתי לא יכול לכלול כסף, זה אנטגוניסט מיידי.

  אהבתי

 9. יפה! עלי עבדתם!
  הסיבה שפסלתי את התשובה הנכונה הייתה הביטחון הרב שבו הוזכר של- DNA יש 7 או 12 גדילים דבר שנראה לי מופרך לחלוטין ומומצא. אכן המציאות עולה על כל דמיון.

  אהבתי

 10. טוב\ אז ניחשתי נכון אבל זה באמת הרגיש באופן מהותי כמו ניחוש, ולא כמו בחירה מושכלת בתשובה הנכונה, ואני שרבים אחרים גם הלכו כאן על דרך של אלימינציה.

  מה שהפתיע אותי מאוד היה הטקסט של גרגור החתולים הממוחשב – אני חושב שעם מעט מאוד עבודה על הטקסטים אפשר לעשות מהעסק הזה מיליארדים!!!

  P-:

  אהבתי

 11. זה היה מגניב.
  אני דילגתי על החניכה האקסיאטונלית בגלל שלא זכרתי את הפעם האחרונה שראיתי אזכור של ד"ר באחד מהאתרים האלה ללא תוספת הלל או קרדיטים נוספים של מכובדות למראית עין.
  בחרתי בחתולים כי שמעתי על אפקטים חיוביים של גרגור בעבר אבל בעיקר כי רציתי שזה יהיה נכון.

  אהבתי

 12. איזה כיף! הצבעתי נכון!

  הראשון מחורטט מדי. יותר מדי מתלהב.
  "שמן פרי הגוג'י שבורך והוטמעו בו תדרי בריאות, פתיתי קריסטלים לחיבור לאנרגיות ארציות, אבקת מטאוריטים לקרקוע אנרגיות קוסמיות וקופסה לספיגת רעלים"

  השני, הבס"ד כמעט קנה אותי, אבל הקסדה הורידה אותי מזה.

  השלישי, מלכתחילה נשמע דבילי, אבל העובדה שצריך לשם המון כסף בשביל אזניות הרגה את זה לגמרי.
  ישראלים אולי פראיירים בטיפולי בריאות שלהם, אבל לא באוזניות.

  החמישי:
  "וקואצ'ינג חייזרי בהנחיית זיגמונד פרויד, אלביס, גנדי (כולם חייזרים מפורסמים ביקום הנוכחי שלנו"
  ולהגיד שהאלים היוונים השתמשו בשיטה הזו.

  הייתם אומרים שאברהם אבינו חי 500 שנה בזכות זה, לפחות זה כתוב בתנ"ך שהוא חי הרבה זמן.

  לא שכשבחרתי ברביעי הייתי בטוח. גם הוא נשמע מחורטט כמעט באותה מידה חחח

  אהבתי

 13. היה די קל להבין מה המקורי פה, בעיקר מכיוון שהמחברים של הטקסטים האחרים כן "השתוללו" יותר מידי.

  מרכבת האש התחילה בטענה מרחיקת לכת למדי- ריפוי שלל פגמים גנטיים ומחלות סופניות, מה שהשרטלנים האמיתיים בדרך כלל נזהרים ממנו.

  כמו כן עשו סלט עם פרי הגוג'י, אבקת מטאוריטים ופתיתי קריטסלים. השרטלנים בדרך משתדלים לא להעמיס על המטופל, ולהתמקד בשטות אחת בכל פעם.

  בפולריזציה הופיע בס"ד, ובדרך כלל נדיר שהוא מופיע ביחד עם קוואנטים ומגנטים (ועם "כישוף" כזה בכללי). ואם הוא כן מופיע, אז בדרך כלל המחבר משלב גם "ישויות אור" ומלאכים בטקסט, ושאר מוטיבים הקשורים באופן כלשהו ליהדות. כמו כן, שרטלנים אמיתיים בדרך כלל משתדלים שהשם של השיטה יהיה קליט ונחמד, ולא עמוס יותר מידי במונחים לא מובנים (בעיקר מונחים טכניים).

  גרגור החתולים מובן מאליו, גם אצל מרפאי הקריסטלים יש גבול לטמטום. ואם כבר לבחור הצלילים כלשהן, עדיף ללכת על משהו שנשמע אקזוטי יותר מחתול.

  ההילינג הקוואנטי בעזרת ישויות אור היה עמוס מידי במונכים טכניים לא פופולריים כגון "לימפוציטים". וההערה בסוף פחות או יותר חתמה את הגולל על זה.

  לעומת זאת, בחניכה האקסיאטונלית היו אלמנטים פופולריים בקרב השרטלנים (בעיקר כאלו שלא מפחידים את המטופלים עם מונחים טכניים מסובכים או מבטיחים ריפוי סרטן ובכך חשופים לתביעות).
  יש שימוש ב-DNA, יש תיאור של קשר נסתר כלשהו (או "הרמוניה") בין האדם ליקום, וכמובן יש פניה לסמכויות בקהילת השרטלנים (כי לפי ההגיון שלהם, אם מופיע 'ד"ר' לפני השם שלך, ולא באמת משנה באיזו דיסציפלינה יש לך דוקטורט, אתה אוטומטית הופך לסמכות בכל נושא ונושא).
  כמובן שגם פה הכותב נסחף בשימוש במונחים כגון "מטריצות" וקישור בין קווים ביקום להתחדשות התאים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s