הרצאות

מפגש חוויתי, אינטראקטיבי, מבדר, ויחד עם זאת מאתגר ואולי אף מטלטל…

מתאים לארגונים, תיכוניסטים, השתלמויות מורים, כנסים ואירועים פרטיים.

אנחנו מוצפים במידע, חלק גדול ממנו שגוי ואף שקרי במכוון. גם חוויה אישית עלולה להוביל אותנו למסקנות שגויות ולהחלטות מזיקות.
איך מפלסים דרך בכאוס הזה? איך מבחינים בין נכון ללא נכון? איך מקבלים החלטות שקולות ואחראיות יותר?
כאן מגיעים לעזרתנו כישורי החשיבה החדה.

בהרצאות ובסדנאות אני מעביר את העקרונות הבסיסיים שעומדים בבסיס החשיבה החדה בצורה חווייתית – בעזרת המחשות, סרטונים, דיונים וניסויים עם הקהל. אני סוקר הטיות תפישה וחשיבה נפוצות, ומדגים כיצד הן באות לידי ביטוי בחיי היומיום.

  • מהן "מלכודות החשיבה" שמובילות אותנו להאמין בדברים שאינם נכונים?
  • מהם המנגנונים שבאמצעותם אמונות אלה נאחזות בנו ומתחזקות?
  • מהם הכלים שבעזרתם אנחנו יכולים לנסות ולהתגבר על אותן מכשלות?

חשיבה חדה – להגיע למסקנות נכונות יותר ולבחירות אחראיות יותר בכל תחומי החיים.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור קשר:
sharp.thinking.skills@gmail.com
054-6655969

מוסדות שהרציתי בהם

המלצות

הרצאה למחלקת פיתוח בחברת לומניס
"ברצוני להודות לך על ההרצאה המרתקת שהעברת! הצלחת לחדד את המסר ולהעביר הרצאה מעניינת ורלוונטית לכל אדם ובמיוחד בחברה המפתחת מוצרים רפואיים. הנושאים השונים והדוגמאות שהבאת התחברו לכדי כלי חשוב לכולנו – חשיבה חדה.
– אורן ליאב, לומניס

הרצאה למנהלי פרויקטים בבנק איגוד
"ברצוני להודות לך על הרצאתך בנושא 'חשיבה חדה' למנהלי פרויקטים.
הנושאים שהוצגו עוררו חשיבה שונה ודיונים מעניינים, קיבלנו זוויות אחרות לראיית הדברים, כמו גם כלים להתמודד עם הטיות מחשבה, דבר שאני משוכנע שיתרום לכישורי מנהלי הפרויקטים שלנו."

הרצאה בכנס מורים חברי עמותת תללי"ם, במכון מופ"ת
"לגלעד שריתק את כולנו, כבוגרת הוראת המדעים הייתי ממליצה שכל מורה למדעים (לפחות, אם לא כל מורה בישראל) ייחשף לנושא החשיבה הביקורתית, להשתדל ככל יכולתנו ובכל האמצעים העומדים לרשותנו להנחיל זאת לתלמידנו. בברכה ובהוקרה ובהערכה רבה, ליאורה".
– ד"ר ליאורה פלד, מנכ"לית עמותת תללי"ם

מפגש קיץ לתלמידי תיכון מצטיינים
"גלעד דיאמנט התארח אצלנו בסמינר הקיץ של תכנית מנהיגות טכנולוגית וניהול ידע של חברת נס טכנולוגיות, והעביר לתלמידי התכנית (תלמידי תיכון מצטיינים ומחוננים) הרצאה כובשת, מעניינת וכריזמטית על חשיבה חדה.
גלעד פנה לתלמידים בגובה העיניים, לימד אותם על נפלאות הפסיכולוגיה הקוגניטיבית, עולם המחקר והמדע המודרני ועל חשיבה ביקורתית, כל זאת בחינניות, ברמה גבוהה ומתובל בהומור.
שמחתי על הרצאתו של גלעד משום שהוא חשף אותם לנושאים מרתקים, רלוונטיים לכל תחומי החיים ועודד אותם לחשיבה מפוקחת, ביקורתית עצמאית ובעיקר פורצת דרך ממש, כפי שאנו מלמדים אותם במסגרת התכנית.
לא קל להסביר נושא כמו חשיבה חדה בצורה מעניינת ואינטליגנטית, גלעד בהרצאתו הצליח לעשות זאת ואני מקווה שהרצאתו תגיע לקהלים רבים מכיוון שיש לה חשיבות מכרעת".
– עדי עמיאל, רכזת פדגוגית, תחום חינוך טכנולוגי, נס טכנולוגיות

הרצאה באירוע פתיחה של פרויקט "ילדים למען ילדים" של IBM
תודה רבה על ההרצאה המרתקת. ההרצאה העשירה את התלמידים בידע מרתק אודות דרכי החשיבה של המוח האנושי. נהננו מאוד!
– נעמה, מנהלת קשרי קהילה ב-IBM ישראל

הרצאה בפאב במסגרת אירועי WIZE
מפיזיוביולוגיה של המח ועד סקירה בין תרבותית של התופעות השונות, תוך ניתוח מדוקדק של העובדות המדעיות השונות, גלעד היפנט את כולנו בסקירת תופעות חווית הסף מוות ובכך הפך את חיי הלילה שלנו למעניינים בהרבה.
– עידן ועמותת WIZE

מפגש לתלמידי כיתה י' במגמת פיזיקה
"אהבתי את ההרצאה גם מבחינת הנושא, שהוא בעל חשיבות רבה, וגם מבחינת הביצוע, שהיה בו שילוב מוצלח בין הסברים והדגמות. קיבלתי פידבקים חיוביים מאוד מהתלמידים".
– איגור צוקרמן, מורה לפיזיקה בבית הספר חוף השרון

סדנה לבני נוער
"אני רוצה מאד להודות לך על הסדנה המרתקת שהילדים חוו בהנחייתך. במהלך החופשה האחרונה הזדמן לי להקשיב לשיחות בין בני וחברים והסדנה עלתה לדיון לא פעם. ניכר שהנושאים ודרך ההעברה שלהם עניינו אותם מאד וגירו אותם לחשיבה, ועל כך אני מודה לך מקרב לב".

"בני חזר מהמפגשים איתך בתחושה ברורה של משהו ש"נלמד". ומשהו שנלמד באופן שהוא משמעותי לחייו כנער בן 13 ולדברים המעסיקים אותו. נדמה לי שזה הישג נפלא שלך כמנחה וכלל לא טריוויאלי או מובן מאליו".

שיעורי העשרה לכיתות ב'-ד'
"ברצוננו להודות לך מקרב לב על ההרצאות המעניינות, התרומה הרבה, על השקעת המחשבה וההפעלה הייחודית בכל ביקור בו זכינו. מזה כשלוש שנים (בכיתות ב'-ד') הפעלת את התלמידים בדרכך הייחודית במגוון נושאים מתחום המדעיים. המפגשים כללו הדגמות והשתתפות פעילה וחווייתית של התלמידים אשר היו מרותקים וסקרנים. ההרצאות הגבירו את העניין בנושאי המדעים ואף שברו (במובן החיובי) את שגרת הלימודים".
– אילת קרן, מורה למדעים

סדנה למבוגרים
"הדוגמאות הקונקרטיות שמביא גלעד בסדנה מעוררות מחשבה, ומטילות בספק את החשיבה הסטנדרטית בה אנו מקובעים. הבנתי עד כמה אנו מטעים את עצמנו לעיתים. גלעד משתף את הקהל ושומר על עניין לכל אורך המפגש. הוא מעביר את הדברים בצורה מעניינת ואינטלקטואלית, ועם זאת חמה ורגישה. ממליצה בחום!"

*

לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור קשר:
sharp.thinking.skills@gmail.com
054-6655969

DSC_5826 DSC00384-1sW1-5 photo-chen_galili_21889-partphoto-chen_galili_21894-part 2012-12-05 12 43 46 (2)

פאנל אמונות בכנס אתאיסטים בר-קיימאDSC00741-sml 10410688_336231053225559_3917651869451089664_n